• Svatební hostina

  Nazdobená slavnostní tabule je pro Váš den nezbytná,
  na výběr máte z mnoha variant výzdoby

Hostina je důležitým momentem vašeho velkého dne. Proto bývá perfektně vyzdobená a pečlivě připravená. Pomůžeme vám s naaranžováním nádobí i svatebních dekorací a zapůjčíme vázy, svícny, lucerny, klícky, dřevěné nápisy, ubrusy, stoly, židle, potahy na židle i okrasné mašle.

Jak na výzdobu tabule?

Dekorace tabule jsou nepřeberné, záleží tedy jen na vkusu, ale zároveň by zvolené doplňky měly společně ladit a nesklouznout ke zbytečné kýčovitosti. Volte jednotný styl výzdoby – použijte stejný druh květin, jaké jste vybrali pro svatební kytici nevěsty. Ideální je ladit celou hostinu a tedy i doplňky jednotně. Základem výzdobytabule je kvalitní ubrus, na který se naaranžuje středový pás či šerpa z organzy, juty, saténu pavučinky či krajky. Použít můžete také perličky či kamínky pro doladění slavnostní atmosféry. Na slavnostní stůl patří také jmenovky určující zasedací pořádek a pak sepsané menu.

Jakými dekoracemi ozvláštníte slavnostní stůl:

 • potahy na židle a stuhy (jutové, saténové, krajkové, organzové…)
 • ubrusy a rautové sukně
 • středový pás nebo šerpa na stůl (juta, tyl, satén, krajka, organza, pytlovina, mech…)
 • papírové ubrousky, spony, jmenovky, menu, perličky a kamínky
 • dřevěné dekorace, písmena a názvy (pan a paní, ženich a nevěsta, láska apod.)
 • stojany na zasedací pořádek, svícny, svíčky, vázy

pro přípravu dekorací svatební hostiny

 • Při sestavení svatební tabule máte k dispozici hranaté nebo zaoblené (nejčastěji kulaté) stoly. Hranaté stoly je nejlepší umisťovat v sestavě (do T, U, L či I). Naopak kulaté vytvářejí elegantní dojem, když stojí samostatně. Jednotlivě rozmístěné hranaté stoly nepůsobí příliš dobře.
 • Zasedací pořádek na svatební hostině má svá jasná pravidla – nevěsta a ženich sedí v čele svatební tabule (nevěsta po pravici ženicha); vedle nevěsty sedí otec ženicha a vedle něj pak matka ženicha; vedle ženicha sedí matka nevěsty a vedle ní pak otec nevěsty; následují svědkové novomanželů, dále prarodiče, sourozenci novomanželů a na konci tabule přátelé.

TIP: Jak zamezit zmatkům v zasedacím pořádku? Pomohou vám jednotné svatební tiskoviny. Na vaší svatební tabuli nebudou chybět jmenovky, ale pro rychlejší orientaci doporučujeme vytvořit zasedací plán. Ideální je, když tento plán umístíte u vstupu do místa, kde se samotná hostina koná.

 • BĚHOUN či ŠERPU najdete na svatební tabuli. Jde o středový pás, který je k dostání v nepřeberném množství barev a provedení. V kombinaci s čistě bílým ubrusem vytváří krásný slavnostní dojem.
 • ORGANZA nebo VOÁL jsou lehké poloprůsvitné textilie (podobají se zácloně, krajce, síťovině aj.), které se na svatbách hojně používají na dekorace při obřadu i hostině. Najdete je jako mašle či přehozy na židlích, jako středový pás na slavnostní tabuli, jako závěsy v sále se zábavou nebo vytváří slavnostní dojem svatebního altánu nebo slavobrány. Vyrábí se v mnoha barvách.
 • RAUTOVÁ SUKNĚ (SKIRTING) – potah na rautový stůl. Je to nařasený závěs, který zakryje nohy rautového stolu.
Chcete s něčím poradit?
Rádi Vám poradíme.