• Svatební květiny

  Svatební kytice je šperkem nevěsty,
  květinová výzdoba podtrhne slavnostní okamžiky

Plánujete svatbu a chtěli byste ty nejkrásnější květiny? Podívejte se na naši nabídku. Jsme připraveni splnit jakékoli přání pro ten nejdůležitější den v životě každého. Kytice pro nevěstu. Výzdoby pro ženicha. Náramky pro družičky. Dekorace svatebních stolů. Svatební oblouky. Připravíme pro vás kompletní floristický sortiment. Zajistíme Vám svatební květinový servis. Kytice pro nevěstu, korsáž pro ženicha, kytice pro maminku, výzdoba svatebního stolu, svatební dekorace vozidel a další svatební kytice

Květiny na svatbě najdete nejen v nevěstině kytici

Nejčastěji se květiny na svatbách objevují v kytici nevěsty a korsáži pro ženicha. Zpravidla se k nim přidává i kytička pro maminky novomanželů, případně svědkyně a družičky, nechybí ani korsáž pro svědka. Svatebčané dostávají mašličkové vývazky s myrtou nebo květinkou.

Kde květinky zdobí svatební den?

 • ozdoby na autech nevěsty a ženicha (tzv. autocorso), případně vozy svatebčanů v koloně
 • květinové aranžmá v místě obřadu (slavobrána, květiny do altánu, svatební cestička s oltáři, polštářek na prsteny, květinové aranže ve vázách nebo mísách)
 • výzdoba svatební tabule a rautu (vázičky s kytičkami, ležaté aranže, květina na svatebním dortu)
 • dekorace z květin na svatební oslavě (květiny na pódiu, stěnách i visící ze stropu či stromu)
 • účes a šperky nevěsty i dalších svatebčanů (květ z kytice zakomponovaný do účesu, květinová čelenka, věneček, ale i další šperky, jako jsou náušnice, náhrdelníky, náramky, brože)

při práci se svatebními květinami

 • Květiny určují tón a styl svatby, respektive jdou s nimi ruku v ruce. Při vytváření květinové výzdoby a svatební kytice je na místě přemýšlet i nad celým konceptem vaší svatby. Koná se na louce, v motorkářském stylu nebo na romantickém zámku? To vše je důležité pro přípravu barevného ladění, květinového aranžmá a dalších dekorací.
 • Při aranžování květin na stoly doporučujeme myslet na to, aby na sebe hosté viděli a květiny jim nijak nezavazely při jídle. Květiny na stolech by měly být milým nevtíravým doplňkem, proto není žádoucí, aby pronikavě voněly.
 • Chcete dodržovat svatební zvyky? Pak se neobejdete bez tradičního házení svatební kytice. Pokud si ale svoji chcete zachovat co nejdéle, doporučujeme vám malý fígl: zahrňte do seznamu květin na svatbu také takzvanou „házecí kytici“.

TIP: svatební floristika nejsou jen živé květiny Některé nevěsty preferují umělé či sušené květiny. Současným hitem jsou sušené levandule, ale i umělé květy, které oproti živým dlouho vydrží a jejich pořizovací cena je nižší.

 • VÝVAZEK je mašlička pro svatebčany – zpravidla je bílá, v poslední době je stále častěji v barvě svatby, někdy se doplňuje myrtou nebo květinou.
 • MYRTA symbolizuje lásku a dlouhotrvající manželství, proto má na svatbě své pevné místo a objevuje se v kombinaci s vývazkem na klopách svatebčanů, případně v květinových aranžmá (např. na autě).
 • KORSÁŽ je květinový šperk do klopy ženicha, případně svědka. Vychází z květiny nevěsty.
Chcete s něčím poradit?
Rádi Vám poradíme.