• Svatební tiskoviny a cedule

  Svatební oznámení je oficiální pozvánka na svatbu,
  ale také krásná vzpomínka na váš velký den

Je to právě svatební oznámení, které vytváří první dojem z vaší svatby. Poradíme vám se správným výběrem stylu, vhodně zformulujeme text oznámení a necháme natisknout. Ke svatbě náleží také další tiskoviny. Sjednotíme je do působivého konceptu a vytvoříme vám originální památku.

Oficiálním pozváním na svatbu to začíná

Svatební oznámení je oficiálním pozváním na svatební obřad a předává se nejlépe osobně všem těm, kteří by měli o vašem velkém dnu vědět. Způsob jeho zpracování by měl ladit jak s osobností snoubenců, tak s celkovým stylem svatebního obřadu a hostiny. Vedle tiskovin, které předáváte před vaším dnem D, můžete i vaši svatební oslavu ozvláštnit různými dokumenty, kartičkami, cedulkami a podobně.

Jaké tiskoviny oživí vaši svatbu?

 • Svatbu předznamenávají svatební oznámení různého druhu (vč. safe the date kartiček), k nim do vhodně zvolené obálky náleží ještě kartička s poznáním ke svatebnímu stolu nebo na večerní party. S oznámením souvisí také svatební razítko s vaším logem (nejčastěji iniciály či jména snoubenců), které může vhodně propojit všechny tiskoviny a dekorace.
 • Na svatební hostině jistě oceníte jmenovky, soupis menu a nápojový lístek a také table plán, případně označení stolů, pokud má sál se stoly více sekcí. Jestliže má váš svatební den jasně stanovený harmonogram, zveřejněte program svatby.
 • Aby zábava nevázla, objevují se na svatbách stále častěji svatební noviny se zajímavými informacemi o snoubencích a jejich vztahu. O zábavu se také postará stavební kniha nebo svatební stromy všeho druhu.
 • Pokud chcete poděkovat vašim hostům na účast na svatbě, použijte k tomu děkovné kartičky nebo drobné dárky pro svatebčany, na kterých využijete etikety sladěné se stylem svatby (víno, slivovice, čokolády, perníčky, hand made výrobky, zavařeniny aj.).

jaké by mělo být svatební oznámení

 • Originální svatební oznámení hovoří nejen o vašem osobním stylu a charakteru, ale také formě vaší svatby. Co mají hosté očekávat? Svatební oznámení by mělo být nezaměnitelné a jen vaše. Přemýšleli jste například o osobním logu? Ručně dělaném papíru či origami?
 • Technologie výroby svatebního oznámení může být široká od digitálního tisku až po ražbu, termografický tisk s 3D efektem. Možnosti návrhu a výroby svatebního oznámení jsou téměř neomezené.
 • Toužíte po originální jmenovce na svatební tabuli? Vytvořte visačku nebo vlaječku se jménem a připojte ji k dárku pro svatebčany. Ten pak umístěte u slavnostního stolu na patřičné místo. Nejenže vaši hosté najdou své místo u svatební tabule, ale ještě si na vás odnesou památku.

TIP: nechte si vytvořit svatební noviny Svatební noviny jsou ideální pomocník, pokud chcete pobavit hosty nebo je seznámit s vaším osobním příběhem. Svatební noviny budou žádaným zpestřením svatby a stanou se pro všechny cennou a originální vzpomínkou na vaši svatbu.

 • SAFE THE DATE KARTIČKA je první předzvěst svatby a používáte ji ve chvíli, když se dohodnete na datu svatby, ale ještě nemáte místo, čas, případně další podrobnosti. Vaši hosté si tak s dostatečným předstihem mohou zarezervovat termín.
 • TABLE PLÁN usnadňuje orientaci svatebčanů u svatební hostiny. Využijete ji zejména u sňatků s větším počtem svatebčanů. Table plán obsahuje rozpis stolů a zasedací pořádek.
 • SVATEBNÍ STROM nebo jeho alternativa v podobě srdíček, rybiček, balónků a tak podobně je krásná památka, kterou si po svatbě jistě rádi zarámujete a pověsíte ve vaší společné domácnosti. Svatebčané do připraveného obrazu umístí otisk prstu.
Chcete s něčím poradit?
Rádi Vám poradíme.